İSTANBUL YENİ BİR KÜLTÜR SANAT MEKÂNINA KAVUŞTU
İSTANBUL YENİ BİR KÜLTÜR SANAT MEKÂNINA KAVUŞTU
İSTANBUL YENİ BİR KÜLTÜR SANAT MEKÂNINA KAVUŞTU
Galeri Beylikdüzü tüm İstanbullu sanatseverlerin hizmetinde olacak...

Sn. Ekrem İmamoğlu uzun yıllar Beylikdüzü'nde bulundu ve bölgeye hizmet etti. Gerek siyasete atılmadan önce gerekse Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminde insanlara ulaşmanın en doğru yolunun kültür ve sanattan geçtiğini biliyordu. Bu sebeple bazı hayalleri vardı. Bunlardan biri de etkin, özel bir sanat galerisinin bölgede yer almasını sağlamaktı. Pekâlâ bir örnek teşkil edebilirdi bu hayal. Ekrem Bey yaklaşık 25 yıldır şahsi olarak resim ve heykelle ilgileniyordu. Hatırı sayılır bir koleksiyon edinmişti. 

Batı İstanbul Eğitim Kültür Sanat Vakfı çatısı altında bir sanat galerisi kurmak üzere bazı adımlar atıldı. Sn. İmamoğlu'nun Beylikdüzü Marmara Mahallesi'nde bulunan şahsi mülkü içinde özel bir alan belirlendi ve çalışmalara başlandı. Adına Galeri Beylikdüzü dendi. Tüm fiziki çalışmalar bittikten sonra Sn. İmamoğlu'nun özel koleksiyonunun bulunduğu bir sergi açılışı planlaması yapıldı. 400 parçanın üzerinde eser özenle yerleştirildi. Ve 21 Haziran 2022 tarihinde özel bir açılışla duyurusu yapıldı.

 

 

Başkan İmamoğlu’nun kurucusu ve onursal başkanı olduğu Batı İstanbul Eğitim Kültür Sanat Vakfı tarafından kente kazandırılan yeni sanat mekânının açılışına Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli ile özel koleksiyona eserleriyle katkı sunan sanatçılar, sanat galerilerinden temsilciler ve kültür sanat dünyasından davetliler katıldı.

Sn. Ekrem İmamoğlu konuşmasında tüm sanatçılara açık olmakla birlikte özellikle genç sanatçıların ve kadın sanatçıların Galeri Beylikdüzü'nü kullanmalarını gönülden istediğini söyledi. Galeri Beylikdüzü'nün kapıları eserlerini sergilemek isteyen ve bu sergileri gezmek, görmek isteyen herkese açık. Buyurunuz...